Limoges a Ostrava – 25 let partnerství a přátelství

24. 4. 2019

V sobotu 26. března 2019 jsme se vydali do Francie do školy Collège Jeanne d’Arc, se kterou udržujeme přátelské vztahy již 25 let. První zastávkou na dlouhé cestě bylo městečko Beaune v burgundském kraji, kde jsme navštívili bývalý hospic z 15. století, obdivovali jsme architekturu Burgundska a mohli jsme si poprvé vyzkoušet francouzštinu v praxi.

Město Limoges nás přivítalo příjemným slunečným počasím, svou historickou atmosférou a samozřejmě rodinami, díky kterým jsme nahlédli do každodenního života i kuchyně Francouzů. Během našeho pobytu jsme se seznámili s historií města, s jeho římským osídlením, s tradiční výrobou porcelánu a emailu. Nahlédli jsme také do tajů francouzské gastronomie, měli jsme totiž možnost spolupracovat se studenty školy na přípravě občerstvení k oslavě 25 let trvání výměnných studijních pobytů mezi žáky našeho gymnázia a žáky školy v Limoges.

V programu naší návštěvy bylo i objevování jiných nádherných míst v okolí. Navštívili jsme pohádkové městečko Collonges la Rouge, postavené z červeného pískovce, a vyhlášené poutní místo zasazené do skály – Rocamadour. Z Limoges jsme odjížděli plni nadšení, nových zážitků a zkušeností, posilněni také tím, že si dokážeme poradit v různých situacích a že se ve Francii bez problémů domluvíme.

Mgr. Sylva Švidrnochová

Související články


« zpět