Kafe do ruky, kompík do postele. Příštích 14 dní zvládneme spolu.

1. 10. 2020

Výbava pro distanční výukuMilí žáci, milí kolegové, 

od příštího týdne najedeme znovu na distanční výuku (kromě tříd 1. E a 2. E). Jsem přesvědčená, že bychom situaci měli brát jako výzvu, a to ve zcela konkrétních věcech. Komunikace přes webové aplikace a mikrofony není med, ale dá se brát někdy i jako zdroj uvolňující zábavy. My učitelé jsme najednou taky trochu na úrovni žáka – nevíme, jak nasdílet obrazovku, zasekly se nám Teamsy, překlikli jsme si slidy. Je to normální a je super se tomu umět zasmát. A právě v tom, že se někdy uvolníme, vidím smysl příštích čtrnácti dní. Samozřejmě, bude to práce a nebude to jen legrace. Ale nemusíme ji z toho úplně vyloučit.

V příštích dvou týdnech se budeme učit podle upraveného rozvrhu. Cílem není Vás, milí studenti, zahltit úkoly. Je jen potřebné, abychom všichni měli režim, protože právě tehdy, když se systém vytrácí, objevují se problémy. Člověk neví, co dělat, je nervózní, úkoly se mu kupí, zmatkuje. Tomu všemu chci předejít. Když se budeme potkávat pravidelně, neztratíme spolu kontakt a snadněji se nám později najede na normální výuku.

Je pochopitelné, že když je člověk doma, je vždycky tak trochu v relaxačním módu. Myslím si ale, že naše cíle jsou společné, a že i když se nám vždycky nechce, můžeme se navzájem povzbudit. Je důležité nevypadnout z rytmu, cvičit si paměť, konverzovat v jazyce, chápat společenské souvislosti, porozumět přírodě, pilovat si slohovky. Úspěšní jsou ti, kteří dělají věci jinak, ale také ti, kteří dělají více než ostatní. A proto chci, abychom ze sebe všichni vydali maximum, a to ve všem, abychom se nenechali skolit, abychom nepodlehli malomyslnosti a depresi. Work hard, play hard.

Vaše škola je tady vždy pro Vás a je s Vámi. Buďme spolu i teď!

Vaše Monika Kocháňová

Pokud si chcete prohlédnout oficiální dokumenty, přejděte na stránku COVID-19.

Související články


« zpět