JGPT v Irsku

3. 10. 2017

Dne 9. 9. 2017 krátce po půlnoci se vydalo 45 studentů Jazykového gymnázia Pavla Tigrida na cestu k druhému největšímu z Britských ostrovů, který se pyšní přívlastkem zelený či smaragdový, tedy k Irsku.

Po celodenní zastávce v Londýně, po přesunu přes Anglii a Wales jsme trajektem zdolali rozbouřené Irské moře a konečně mohli vstoupit na území Irska, respektive Irské republiky. Program zájezdu nabídl směsici historicky významných pamětihodností a přírodních krás této země. Okouzlilo nás zejména divoké pohoří Wicklow, krásná jezera, keltské kříže, nejstarší chodbová hrobka Newgrange či pulzující hlavní město Dublin, rodiště Oscara Wildea, Samuela Becketta a dalších významných literátů.

Přejezdy autobusem jsme si krátili znalostními kvízy, soutěžemi či zpěvem, někteří ze studentů své zážitky zachytili básní; jednu z nich si můžete přečíst níže. Při pobytu v rodinách měli studenti také možnost procvičit si angličtinu či naučit se pár slovíček irsky a svým dobrým chováním dělali čest nejen sobě, ale i našemu gymnáziu. Zájezd se vydařil, veselá nálada panovala i přes občasnou nepřízeň počasí a stupňující se únavu.

Mgr. K. Broukalová

Ireland by Terka and David

It started so early, just after midnight,
we looked really tired, but we gossipped all night.

We’ve seen castles, mountains and lakes,
but we can’t forget the crosses for goodness’ sake.
When we first tried the Guinness beer,
it immediately stopped us cause…
we couldn’ believe how good it was.

Although there were many nice places,
the most amazing were free experiences.
We wanted more than a week,
even though we were hungry and weak.

You are more than just a friend.
Goodbye, goodbye, Ireland.

Související články


« zpět