Jeden den s posádkou Boeingu B-52 Stratofortress

19. 9. 2017

Den před zahájením Dnů NATO na nedalekém mošnovském letišti navštívila naše gymnázium kompletní pětičlenná posádka amerického Boeingu B-52 Stratofortress ve složení dva piloti, dva navigátoři a jeden důstojník elektronického boje.

Američané představili svou náročnou práci, která je většinou založena na cvičení. Hovořili o délce studia a nezbytných vlastnostech, kterými musí každý člen posádky bezpodmínečně disponovat. Nejtěžší je pro ně samozřejmě skutečnost, že nemají dostatek času na svou rodinu. Obtížné je rovněž činit rozhodnutí v boji, protože vědí, že dole jsou nevinní civilisté nebo příslušníci spřátelených armád, a proto musí být jejich výkon stoprocentní. Za nejlepší součást své práce však považují to, že mohou být spolu.

Setkání s americkou posádkou se účastnili studenti šesti tříd, a jak řekla ředitelka školy v rozhovoru pro Českou televizi, odnesli si zkušenost s jazykem a ukojili svou touhu po technickém vědění.

Posádka Boeingu si na své první návštěvě Evropy krátce prohlédla naši školu a před odchodem se ještě stihla vyfotit.

Zvláštní poděkování za mediální podporu

České televizi a panu Radku Wiglaszovi, vedoucímu vydání pořadu Události v regionech – redakce Ostrava.

Piloti B-52 diskutovali se studenty na webu České televize

Mgr. Simona Brothánková

Související články


« zpět


Distanční výuka

COVID-rozvrh hodin tříd (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 1.E (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 2.E (PDF)

Z důvodu nulového zájmu ze strany žáků je pozastaven dovoz a odběr obědů. Po opětovném zavedení prezenční výuky bude provoz jídelny obnoven

Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

nová školní vlajka