JA Czech Innovation Camp v Praze – vítězství je naše!

8. 4. 2023

Ve čtvrtek 23. března 2023 jsem se zúčastnila soutěže Junior Achievement & NN Social Innovation Camp v Praze.

Innovation Camp je unikátní soutěž, která vychází z evropského konceptu Junior Achievement. Studenti z různých středních škol si vyzkoušejí práci v týmu, načerpají motivaci a podílejí se na řešení aktuálních trendů v oblasti inovací, technologií a vzdělávání. Tématem letošního ročníku byla „Prevence a léčba depresí a sebepoškozování u teenagerů“.

Soutěže se zúčastnilo přibližně 80 studentů rozdělených do dvanácti týmů, jejichž úkolem bylo přijít s novým řešením reálného problému. Téma bylo až do oficiálního zahájení soutěže utajeno. Každý tým svůj koncept prezentoval před odbornou porotou. Zajímavostí tohoto projektu bylo aktivní zapojení konzultantů – zaměstnanců partnera soutěže – přímo do soutěžních týmů.

Měla jsem možnost pracovat v šestičlenném týmu se středoškolskými studenty z celé České republiky. Naše řešení spočívalo ve vytvoření aplikace s názvem „My Comfort“, která by umožňovala teenagerům dostupnou odbornou podporu přímo v aplikaci a zvyšovala povědomí o problematice depresí a sebepoškozování u dospívajících.

Porota oceňovala soutěžní družstva v několika kategoriích, například nejaplikovatelnější řešení, nejlepší nápad či nejlepší prezentace. Našemu týmu se podařilo získat ocenění za nejlepší prezentaci, a proto jsme obdrželi diplom podepsaný Tomášem Baťou a pár drobných věcných cen.

Tato soutěž, které jsem se úspěšně zúčastnila již po druhé, byla pro mne vzácnou zkušeností a jedinečným zážitkem. Vyzkoušela jsem si kreativní práci pod časovým tlakem a seznámila se s novými zajímavými lidmi, se kterými zůstávám v kontaktu.

Solomiya Strelbytska

Související články


« zpět