Druhé vítězství v soutěži JA SAP Concur IT Innovation Camp

10. 11. 2020

5. listopadu se naše pětičlenné družstvo v sestavě Timea Kijonková, Klára Hrabovská, Tomáš Foltýn, Dominik Volný a Vítězslav Řeháček zúčastnilo soutěže JA SAP CONCUR IT INNOVATION CAMP. Hlavní myšlenkou akce bylo zapojení studentů do řešení současných společenských problémů.

V průběhu dne jsme promýšleli a sestavovali plán, jak pomoci cestovnímu ruchu nejen v naší zemi, ale i po celém světě. Tým naší školy přišel s nápadem vytvořit aplikaci, která by propojila turisty při jejich cestách. Tuto myšlenku jsme zpracovali ve vydařené prezentaci a seznámili s ní odbornou porotu. Naše práce byla oceněna jako nejlepší v dané kategorii.

Studenti hodnotili soutěž jako velice přínosnou, zejména díky možnosti vzájemné spolupráce a důrazu na rozvoj kreativního myšlení. Neméně zajímavou zkušenost představoval i fakt, že se celý program odehrál online a v anglickém jazyce.

Tomáš Foltýn, vedoucí týmu Outfoxes, 2. A

V letošním školním roce zasaženém druhou vlnou Covidu19 jsme se dvakrát úspěšně zapojili do vzdělávacích aktivit organizace JA Czech, které jsou zacíleny na středoškolské studenty. Posláním organizace je rozvíjet schopnosti a dovednosti studentů především v podnikavosti, finanční gramotnosti a v přípravě na budoucí zaměstnání.

Kreativní myšlení je jedna z největších devíz každého mladého člověka a do jisté míry predikuje i jeho úspěšnou pracovní kariéru, avšak v současném virtuálním světě bývá kreativita mnohých mladých lidí omezena pouze na některé segmenty internetu. Proto je velmi důležité v nastupující generaci probouzet zájem o reálné dění a aktivní zásah do každodenního života společnosti. Těmto požadavkům odpovídají poutavé a nápadité aktivity, které JA Czech pro studenty připravila.

Velmi nás těší skutečnost, že Innovation Camp je primárně určen pro studenty technických škol orientovaných na výuku IT a programování. Vzhledem k současným podmínkám byl program přesunut spíše do oblasti finanční gramotnosti, do níž se mohou snadněji zapojit i gymnazisté.

Zvláštní poděkování patří paní Aleně Aichlmanové, projektové manažerce týmu JA Czech, za ochotu, příjemnou a tvůrčí komunikaci. Budeme se těšit na další spolupráci.

Mgr. Aleš Mazurek

Související články


« zpět