Divadelní představení Henry VIII and His Six Wives

17. 12. 2014

Komentář napsali studenti třídy 2.A.

Dne 17. prosince 2014 jsme navštívili SVČ Korunka v Mariánských Horách, kde jsme zhlédli anglické divadelní představení „Jindřich VIII. a jeho šest žen”, připravené studenty Gymnázia Olgy Havlové. Ti zahráli příběh o králi, jehož touha po synovi byla tak velká, že založil svou novou církev, ale zároveň nechal zavraždit své ženy. A ani poté, kdy syna získal, jej střídání partnerek neomrzelo. (V. G.)

Studenti nám zábavnou formou ukázali celý život anglického krále Jindřicha VIII., který ve snaze získat vytouženého syna vystřídal šest žen. Syna se sice dočkal, ten se na krátkou dobu stal i králem, ale větší váhu v dějinách Anglie měla jeho dcera, královna Alžběta I. Celý příběh se navíc odehrál v anglickém jazyce, což nám umožnilo procvičit si náš profilový jazyk. Opravdu povedené představení a příjemně strávené dopoledne. Děkujeme. (D. K.)

I přesto, že divadlo bylo v anglickém jazyce, hercům šlo rozumět velmi dobře. … Příběh Jindřicha VIII. byl pojat poněkud modernějším způsobem, což byl také hlavní důvod, proč se nám divadlo tak líbilo. … Mohli jsme vidět nejen to, jak Jindřich střídal své manželky, ale vnímat i smutek z toho, že syna mu dala až třetí manželka. Přitom jeho druhá dcera Alžběta I. je slavnější než on sám. Propluli jsme jeho životem až k samotnému konci, kdy on sám přiznal, že ani jedné z žen nebyl dobrým manželem. (P. S.)

Celé představení bylo pojato spíše zábavnou formou, ale i přesto v něm nechyběly žádné detaily Jindřichova života. Děj nebyl zasazen do šestnáctého století, nýbrž do současnosti, kdy mladý kluk pracoval jako uklízeč v muzeu voskových figurín a tento příběh měl být jeho snem. Díky tomuto představení jsme mohli lépe pochopit důvody založení anglikánské církve, a také důvody, proč měl král tolik manželek. (K. K.)

Celý příběh byl pojat velmi netradičně, a proto jsme se všichni dobře bavili. Nechyběla spousta vtipných a úsměvných scén, ale zároveň bylo zachováno jádro celého příběhu. … Divadelní představení bylo celé v angličtině, tak jsme si mohli ověřit své znalosti a herci nám předvedli, že ovládají nejen angličtinu, ale také jiné jazyky, jako například němčinu nebo francouzštinu, které se ve hře občas objevují. Myslím, že jsme se dobře pobavili a zároveň se něčemu přiučili a už se těšíme na další představení. (B. H.)

Představení mě nadchlo hlavně díky tomu, že bylo celé v angličtině, a to jistě nebylo jednoduché se naučit. Divadlo trvalo asi jednu hodinu a vystřídalo se zde kolem šesti herců. Také oceňuji herecké výkony, které na žáky gymnázia nebyly vůbec špatné. Celkově se mi tedy divadlo líbilo a určitě bych se do budoucna podívala na další. (M. R.)

Zapsala Mgr. Simona Brothánková

Související články


« zpět