Divadelní představení Groteska

30. 4. 2015

V pátek 24. 4. 2015 měla naše třída možnost zúčastnit se anglického divadelního představení „Slapstick“ od Kurta Vonneguta v SVČ Korunka. Během představení jsme měli možnost nejen se pobavit a zamyslet nad zajímavými otázkami, ale také zjistit, jak jsme na tom s angličtinou. A rozuměli jsme téměř všemu. Navíc byly určité pasáže pro lepší pochopení také v češtině. Abych vše shrnula, myslím si, že se představení líbilo. Bylo vtipné, oceňuji herecké výkony a představení nebylo moc dlouhé, takže jsme ani neměli čas se začít nudit. Bylo to zkrátka příjemné zpestření konce týdne a skvělé naladění na nadcházející víkend.
(V. Ř., 3. C)

Herecké výkony brněnského souboru byly vskutku výjimečné, téměř na profesionální úrovni. Toto představení mě nesmírně oslovilo a rozhodně ho doporučuji i dalším potenciálním divákům.
(P. V., 3. B)

Co se týká jazyka, nebyl nijak složitý. Vesměs jsem rozuměla všemu, pouze v momentě, kdy herci zvýšili hlas, tak to bylo trochu nesrozumitelné. Líbilo se mi prokládání mluveného slova pantomimou nebo hudbou. Dějově mě ovšem představení nijak zvlášť nezaujalo. Jinak je anglické divadlo příjemným zpestřením školy.
(A. K., 3. C)

Pro tvorbu Kurta Vonneguta je typický sarkasmus a ironie. Z tohoto důvodu bylo představení prokládáno také českými pasážemi. Fabule díla se točila kolem dvou sourozenců, kteří vybočovali z davu svou „normálností“ a genialitou. Poněkud absurdní dílo nás však pobavilo a těšíme se na další představení.
(T. D., 3. C)

Docela se mi líbila myšlenka samotné hry, čili život jako takový a význam rodiny. Ani tisíc bratrů a sester nedokáže nahradit toho pravého sourozence. Dále docela důležitý význam měly tzv. rodiny se stejným prostředním jménem a číslem. Stačilo si jen přimyslet rovnítko s národy či jiným rozdělením společnosti nebo taky rozdělením lidí obecně. Pokud existuje rozdělení lidí do skupin, nikdy se nebude žít v harmonii, lidé to prostě nemají v povaze. Proto pravý život nastává až po smrti.
(jméno žáka neuvedeno)

Související články


« zpět