Další úspěch našich germanistů. Tentokráte v krajské dramatické soutěži

23. 5. 2022

Německá soutěž Dramawettbewerb se ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě tradičně koná každý rok na jaře a účastní se jí střední školy a gymnázia z celého Moravskoslezského kraje. Zatímco dříve studenti nadšení pro německý jazyk dojížděli do Opavy a předváděli předem nacvičené scénky přímo na jevišti, loni a letos zasílali soutěžní videa. Důvodem byla pochopitelně nejistota způsobená pandemií.

Naše gymnázium reprezentovaly dvě dvojice studentů z třetího ročníku, kteří již několik měsíců pod dohledem profesorky Hyllové pilně pracovali. Krátké, úderné scénky můžete zhlédnout na webu školy, zejména pokud si chcete poslechnout dramatický přednes v němčině: https://youtu.be/7vYk6Vof8iQ a zde: https://www.youtube.com/watch?v=KBk3TW2h9Fs.

Samotná soutěž se uskutečnila ve čtvrtek 12. května v kinosále Slezské univerzity. Účastníkům byla promítána vítězná videa, mezi nimiž se k velké radosti objevilo i to naše. Michal Laryš a Veronika Šliwová obsadili se scénkou „Der klügere gibt nach“ druhé místo (odkaz ke zhlédnutí videa zde: https://youtu.be/7vYk6Vof8iQ). Po předání diplomů a cen se studenti přesunuli do komornějšího prostředí malé učebny, kde na ně čekalo občerstvení.

Pořadatelé byli pochopitelně scénkami a jejich kreativním, různorodým zpracováním nadšeni a srdečně doufají, že se studenti našeho gymnázia zúčastní i dalšího ročníku.

Michal Laryš

Související články


« zpět