Chybami se člověk učí…

21. 10. 2016

Naše gymnázium už léta úzce a úspěšně spolupracuje s pobočkou Knihovny MO na Opavské ulici v Porubě. Nejen že si tam studenti chodí půjčovat knihy, ale v knihovně probíhá i řada akcí, které sami studenti připravují. A tak se v knihovně v rámci studentských projektů už soutěžilo, diskutovalo a dokonce i tančilo! Mimoto každoročně v knihovně na Opavské také studenti recitují v rámci Dne poezie.

Letos studenti připravili projekt Příběhy dní. Společnost Člověk v tísni v programu Varianty vloni učila studenty, jak naplánovat a uskutečnit projekt, co je s tím spojeno a jak vše dotáhnout k úspěšnému konci. Tak na naší škole vznikly Příběhy dní. Projekt, který shromažďoval příběhy obyčejných lidí, které denně potkáváme ve svém životě. Je třeba přiznat, že ne vždy vše dopadne úplně podle našich představ a tak nakonec vznikl spíše jakýsi miniprojektík. Studenti 5. E, František Sněhota, Michaela Cihlářová a Kryštof Boščík s podporou kamarádů po všech peripetiích v knihovně přece jen připravili malinkou přehlídku neobyčejných příběhů obyčejných lidí…

Vernisáž proběhla na začátku října. Je ovšem třeba poděkovat všem pracovnicím v knihovně, které s obrovskou vstřícností naše studenty vždy podporují a bez kterých by se ani tato akce neuskutečnila. Zvláštní dík patří především paní vedoucí, Aleně Jiráskové, která má pro studenty velké pochopení a s neobyčejnou trpělivostí je pokaždé podpoří, a to i tehdy, když se věci nedaří úplně podle původních představ, jako tomu bylo v tomto případě, kdy místo projektu vznikl jen už zmiňovaný miniprojektík. Ale studenti se mají něco naučit a dobře víme, že i chybami se člověk učí. A tak snad příště zůstane projekt projektem a studenti vše zvládnou podle svých původních plánů a nebude třeba improvizovat, jak to studenti 5. E museli dělat tentokrát. Ale pozor! I přesto stojí zato se v říjnu do knihovny na Opavské ulici zastavit a vystavené příběhy si přečíst :-)

Fotografie – archiv školy a Matěj Stavinoha

Související články


« zpět