Anglické divadlo

29. 2. 2016

V úterý 16. února jsem spolu s ostatními žáky čtvrtých ročníků a 3.A navštívila divadelní představení ve Středisku volného času Korunka. Téma představení – Historie Anglie. Počet herců – dva.

Naši průvodci historií země se jmenovali Andrea a Daniel a během představení několikrát změnili jména, šlechtické tituly, národnost i pohlaví.

S pomocí mé kamarádky byl postaven Stonehenge a v rychlém sledu se nám představili i jednotliví dobyvatelé, kterým se deštivý ostrov v průběhu let zdál jako skvělé místo k životu (všichni měli tu smůlu, že nejdříve museli vyhnat ty primitivy, kteří se tam usídlili před nimi). Tatáž kamarádka vzápětí nastoupila na scénu znovu, aby jako správná Normanka (vskutku má jako druhý jazyk francouzštinu) s několika dalšími statečnými zasáhla do slavné „Battle of Hastings“.

Tři století temna jsme strávili v příjemném mikrospánku a brzy se přesunuli k částem historie, které nám už jsou známější především díky tomu, kolik drbů je provází. Nejhlasitěji za celé představení jsme se projevili v okamžiku, kdy jsme byli pověřeni, abychom určili osudy manželek notoricky známého Jindřicha VIII. Nevěrnice byly přirozeně bez milosti popraveny.

Ze střediska jsme odcházeli vesměs v povznesené náladě – člověka vždy potěší, když vidí, že byli i lidé, o kterých se nyní píší knihy jenom proto, že měli svého času špatný den, některý z jejich krajanů střelil do oka velitele nepřátelského vojska, nebo jejich předky přepadla taková lenost, že začali vymýšlet, jak si co nejvíce zpříjemnit život, a poté jiným lidem přikázali, ať to tak tedy postaví.

Dana Kramolišová, 4. A

Související články


« zpět