Štítek: projekty

Budapešťské setkání projektu Informace vs. manipulace

22. 12. 2017

Čtyři vybraní studenti naší školy se 8.–10. prosince 2017 zúčastnili konference v Budapešti. Jednalo se o první ze tří plánovaných setkání projektu „Informace vs. manipulace“ s podtitulem „Jak se postavit proti propagandě“. Celkově je do projektu zapojeno 9 našich studentů, všichni postupně vycestují na zahraniční setkání se všemi školami, které se na této aktivitě podílejí. Cílem jejich práce bude vymyslet, zrealizovat a propagovat školní projekt zaměřený na události v Československu v roce 1968. Schůzky v Budapešti, v Gdyni a ve Varšavě je mají na tento jejich projekt náležitě připravit.

Duševní zdraví

14. 11. 2017

Duševní poruchy zabíjejí čtyřikrát víc Čechů než před deseti lety, praví současné medicínské statistiky. Duševní zdraví je složka lidské osobnosti, o kterou je v dnešním uspěchaném a přetechnizovaném světě potřeba začít aktivně pečovat. Většina z nás si na duševní zdraví vzpomene až v okamžiku, kdy někdo z blízkých či on sám postřehne, že má určité problémy.

S projektem Erasmus+ do Maďarska

23. 5. 2017

V neděli 7. května celá naše skupina tvořená studenty z 2. A a 2. C vyrazila ze svinovského nádraží vlakem do Budapešti. V čele s našimi skvělými profesorkami paní Štěpánovou a paní Batkovou jsme dorazili do hotelu Ibis a v něm jsme strávili jednu noc. Ráno nás čekalo setkání s dalšími účastníky projektu Erasmus+.

Medicína optikou etiky

13. 2. 2017

V rámci několikaletého úspěšného projektu Integrace středoškoláků do výuky fyziologie na Lékařské fakultě Ostravské univerzity, který naše gymnázium pomáhalo realizovat, pokračujeme v prohlubování zájmu a povědomí studentů o medicíně a příbuzných oborech. Ačkoli se naše gymnázium svým založením orientuje převážně na výuku cizích jazyků, těší nás, že mnozí studenti zamířili a úspěšně složili přijímací řízení na medicínu a příbuzné bio-chemické obory. V součinnosti s tímto vývojem jsme do kurikula našeho vzdělávání začlenili i dvě přednášky, které organicky propojují oblast humanitních a exaktních věd.

Nabídka studentům aneb studenti se učí, jak řídit společnost…

8. 9. 2016

I v letošním roce přicházejí do naší školy nabídky studentům, aby se účastnili různých celostátních projektů v oblasti společenských věd a celospolečenského dění. Jde například o tzv. Český model amerického kongresu, Pražský studentský summit, Evropský parlament mládeže a řada dalších. Smyslem projektů je podpora účastníků v samostatném a zodpovědném přístupu k dalšímu studiu a aktivnímu zapojení se do společnosti a zároveň celkový rozvoj jejich osobnosti a dovedností.

Náš žák v republikovém finále soutěže v německém jazyce Jugend debattiert international

30. 6. 2016

Čtyři nejlepší debatanti z České republiky předvedli v celorepublikovém finále rétorické soutěže napínavou debatu. Měli 24 minut na to, aby v debatě na téma: „Má Česká republika souhlasit s roční kvótou přijímání uprchlíků, pokud EU převezme náklady?“ přesvědčili své kolegy, porotu a diváky o svých postojích.

Studenti opět obnovují paměť kraje

12. 6. 2016

Také i letos, stejně jako v předchozích letech, se studenti Jazykového gymnázia Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě zúčastnili projektu, při kterém mohli mapovat osudy více než dvou desítek osob z regionu severní Moravy a Slezska. To vše díky exkluzivní spolupráci s University of Southern California Shoah Foundation.

Erasmus+ – výjezd do Lotyšska

11. 5. 2016

Ve dnech 24. 4. – 30. 4. v rámci projektu Erasmus+ „Schule draußen“ jsme navštívili zemi tisíců jezer – Lotyšsko. Po příletu do hlavního města Rigy jsme byli ubytováni v nádherném hotelu Valdemars, kde jsme se postupně setkávali se studenty z Chorvatska, Rakouska a Maďarska. Následující den jsme absolvovali prohlídku okouzlujícího historického centra Rigy a okolí.

Tři dny ve Varšavě a nyní tři dny u nás v Ostravě

4. 11. 2015

Naši studenti se zúčastnili mezinárodní výměny s polskými studenty. Tentokráte proběhlo setkání s českou historií, Ostravou a jejími památkami. Akce se konala v rámci projektu PANTu Dialog přes hranici – setkávejme se a naslouchejme si! a podpořilo ji Česko-polské fórum při Ministerstvu zahraničí ČR. Setkání v Ostravě proběhlo ve dnech 21. – 24. října 2015 a navázalo tak na setkání ve Varšavě ve dnech 24. – 26. září 2015. V jeho průběhu polští i čeští studenti prezentovali výstupy společného projektu o socialisticko-realistické architektuře a památkách Ostravy i Varšavy.

Projekt Integrace středoškoláků do výuky Fyziologie na Lékařské fakultě Ostravské univerzity

25. 9. 2015

V tomto akademickém roce 2015/2016 odstartoval již třetí ročník úspěšného kurzu, ve kterém si studenti středních škol mohou vyzkoušet studium alespoň jednoho předmětu vysoké školy v „nultém“ ročníku. Smyslem programu je ověřit skutečných zájem a předpoklady studentů pro studium medicínských a příbuzných oborů.