Záchranáři studentům – Katedra intenzivní medicíny, urgentní medicíny a forenzních oborů

15. 1. 2018

Nikdo z nás netuší, kdy se může stát účastníkem dopravní nehody, úrazu na pracovišti, u sportu či kdekoli jinde. Každý z nás by měl být schopen poskytnout účinnou první pomoc v případě nutnosti, avšak málokdo již může upřímně říct, že to dokáže. Neposkytnutí první pomoci, ke kterému může mnoho osob sáhnout z obavy, že by mohlo naopak zraněnému ještě více ublížit, však může být klasifikováno jako trestný čin neposkytnutí pomoci a následně soudně stíháno.

V letošním školním roce naše gymnázium připravilo rozšíření spolupráce s Lékařskou fakultou Ostravské univerzity v podobě bezplatného kurzu první pomoci, který bude realizován 17. dubna 2018 v prostorách fakulty.

Garantem této spolupráce se stala RNDr. Nikola Šťastná se svým týmem. Studenti třetího ročníku gymnázia budou nejprve proškoleni teoreticky a následně si pak v praktické části všechny nabyté dovednosti ověří.

S ohledem na skutečnosti, že většina studentů třetího ročníku bude v tomto roce navštěvovat autoškolu, kurz na lékařské fakultě organicky doplní jejich znalosti nutné pro běžný každodenní život, ale i úspěšné složení zkoušek v autoškole.

Viz též web Katedry intenzivní medicíny, urgentní medicíny a forenzních oborů.

Mgr. Aleš Mazurek

Související články


« zpět