Umíte poskytnout první pomoc?

19. 2. 2018

Poskytnout člověku první pomoc je jednou z povinností každého občana. Bohužel často ani netušíme, jak se máme správně zachovat v různých situacích, kterých můžeme být každý den svědky. A proto často jen zavoláme na známé číslo 155 a promarníme drahocenné minuty čekáním na příjezd sanitky. To je ale třeba změnit.

V rámci tématu zdraví a nemoci zpracovala 4. E v hodinách anglického jazyka projekt, díky němuž máme všichni větší šanci dočkat se rychlejší laické pomoci. V malých skupinách připravili žáci plakát na vybrané téma. Pokusili se jasně a srozumitelně popsat kroky, které je třeba v různých situacích podniknout. Jestli se jim to podařilo, můžete zhodnotit sami.

Nejúspěšnější částí projektu byla samozřejmě série názorných ukázek, díky kterým si snad budou všichni aktéři pamatovat, co dělat. Pokud na veřejnosti pocítíte bolest na hrudi, přestanete dýchat, budete mít epileptický záchvat, utrpíte popáleniny, zlomíte si končetinu nebo se zraníte a budete krvácet, doufejte, že bude poblíž někdo s patřičnými znalostmi. Třeba některý z žáků 4. E.

Mgr. Simona Brothánková

Související články


« zpět