Ukliďme Česko

23. 4. 2019

V sobotu 6. 4. 2019 jsme se zapojily do akce Ukliďme Česko. Uklízely jsme v lese v okolí porubské myslivny a dohromady jsme posbíraly dva plné pytle odpadků, nejčastěji plastových láhví, plechovek a obalů od potravin. Cestou jsme potkávaly i další sběrače. Sbírání nám zabralo asi hodinu, a i když jsme neposbíraly úplně velké množství, myslíme si, že i tak jsme určitě pomohly. Moc rády jsme se této akce zúčastnily.

Aneta a Maja, 4.E

V sobotu 6. 4. 2019 jsem se zúčastnila celorepublikové akce Ukliďme Česko. Naše město Klimkovice zorganizovalo úklid černé skládky. I když z rána pršelo, účast nebyla malá. Přišlo okolo 25 lidí a někteří se přidali později, až přestalo pršet. Většina zúčastněných byli dospělí lidé, ale přišlo i pár dětí. Asi 3 hodiny jsme uklízeli skládku u Hluboké cesty a pak jsme se přesunuli do městského parku. Posbírali jsme více než 20 pytlů odpadků. Většinou to byly plasty a sklo, ale našla se i stará televize a pneumatiky. Doufám, že se příští rok zúčastní více lidí, včetně mě a mých spolužáků.

Tereza, 4.E

Dne 14. 4. 2019 jsme se rozhodly, že v rámci akce Ukliďme Česko půjdeme u nás v Ostravě uklízet břeh řeky Ostravice. Trvalo nám to přibližně 2 hodiny. Nejvíce odpadků, které jsme našly, bylo z plastu, méně pak z papíru a nejméně ze skla. Spousta nepořádku se schovávalo mezi kameny. Našly jsme i lopatu, což byl náš největší „úlovek”. Myslím, že sběr odpadků by si měl zkusit každý, pak by si lidé rozmysleli, jestli obal od tyčinky vyhodí na zem, nebo ho dají do koše. Doufám, že příště se této akce zúčastní více lidí.

Inès, 4.E

Související články


« zpět