Prezident Václav Klaus hostem Jazykového gymnázia Pavla Tigrida

16. 2. 2016

Ve středu 10. 2. 2016 přivítali v prostorách Jazykového gymnázia Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě učitelé a žáci pana profesora Václava Klause, předního představitele institutu nesoucího jeho jméno.

Vzácného hosta doprovázeli i jeho nejbližší spolupracovníci – PhDr. Ing. Jiří Weigl, CSc., výkonný ředitel IVK a bývalý kancléř prezidenta Václava Klause v letech jeho prezidentování, Ing. Martin Slaný, Ph.D., ekonom, ekonomický poradce prezidenta a později také ředitel Sekretariátu prezidenta republiky, pana Václava Klause. Mezi hosty byl také analytik IVK, Ing. Filip Šebesta.

Po úvodním slovu ředitelky gymnázia a pana prezidenta se slova chopili sami studenti. Diskuse se nesla v přátelské atmosféře, byla poučná jak pro žáky, tak i pro naše hosty. Žáci ukázali, že mají přehled o dění kolem sebe, že se o ně zajímají a že nad ním přemýšlejí a utvářejí si svůj vlastní názor. Naši hosté odjížděli s jistým optimismem, že to s naší mladou generací, jak řekl prezident Václav Klaus, není tak špatné, jak se mnohdy tvrdí nebo se může na první pohled mnohým jevit.

Související články


« zpět