Pozdravy ze Švýcarska

2. 10. 2017

Školní poznávací zájezd nám začal 10. září 2017 odjezdem z Ostravy. Cesta autobusem sice trvala patnáct hodin, ale se skvělou partou se to dalo vydržet. V brzkých ranních hodinách jsme přejížděli trajektem přes Bodamské jezero a na palubě jsme mohli sledovat krásný východ slunce, i když nám při něm mrzly nosy.

První den jsme si prohlédli Kostnici s domem, kde pobýval Jan Hus, a také obrovské Rýnské vodopády, u kterých jsme byli opravdu blízko. Loďkou jsme zajeli až na skálu uprostřed. Hlavní město Bern je malé, ale všechny nás okouzlilo.

Další dva dny jsme se pohybovali ve francouzských kantonech. Navštívili jsme Chamonix, a protože nám přálo štěstí, sluníčko se ukázalo právě na chvíli, abychom mohli obdivovat Mont Blanc. Poté jsme se přesunuli do Ženevy a prošli staré město nebo promenádu na břehu Ženevského jezera. Město bylo okouzlující a někteří využili možnosti nakoupit pár suvenýrů pro své blízké. Další den nás čekal středověký hrad Chillon nebo čokoládovna Cailler (Nestlé). Na tohle jsme se těšili nejvíce. Konečně ochutnávka! Mysleli jsme si, že toho sníme hodně, ale opak byl pravdou, prostě to nešlo. Alespoň jsme si čokoládu koupili a snědli ji doma.

Na zpáteční cestě jsme se vrátili do německých kantonů a navštívili Grindelwald. Městečko leží mezi velikány s výškou více než 4000 m n. m. Bohužel se nám pokazilo počasí a jen někteří využili lanovky na úpatí Eigeru. Snad příště. Posledním městem byl Luzern s jeho legendou Vilémem Tellem a nejstarším dřevěným mostem. Tady jsme utratili naše poslední peníze a hurá domů! Cestou jsme se zastavili ještě v Lichtensteinu, ale jen krátce. Stejně je to miniknížectví.

Zájezd jsme si náramně užili. Nejen díky krajině, přírodě a městům, ale také díky kamarádům, se kterými to bylo skvělé.

Vaše 2.C
(Radka Chlebovská, Patricie Kretková, Adéla Závodná, Markéta Zvěřinská, Adéla Žídková)

Související články


« zpět