Pavlína píše CATalog. Vedení školy spustilo netradiční kampaň

30. 12. 2020

PavlínaV pondělí vychází její Weekřik, ve čtvrtek Granule o páté. Tipy na filmy a knížky rozdává v rubrice Do pelechu a na slunci slávy se vyhřívá ve vlastní galerii. Řeč je o kočce Pavlíně, jež hraje hlavní roli v nové kampani, kterou jsme koncem roku spustili na webu a sociálních sítích

Původně měla být Pavlína jen ústřední postavou propagačního videa, kterou podle našeho scénáře v rámci podpory prezentace porubských škol pro gymnázium natočil ÚMOob Poruba. Tříminutový film, v němž se v době distanční výuky malá šelma sama potuluje po škole a z kočičí perspektivy filozofuje nad jazyky, však nakonec spustil dlouhodobější a komplexnější reklamní akci – tzv. CATalog. V ní dostala Pavlína rozsáhlý prostor na školním webu, kde glosuje společenské dění, chrlí aforismy a vyžívá se ve slovních hříčkách. Jak to ostatně každý od kočky, která žije na dvorku jazykového gymnázia, očekává.  

Cílem kampaně je oslovit především teenagery ve věku do patnácti let. Těm může vyhovovat perspektiva sarkastického tvora, který si nebere servítky vůči školnímu establishmentu, makarónsky kombinuje češtinu s angličtinou, a přitom si uchovává pozitivní myšlení. Pavlína je navíc napojena na patrona školy, novináře Pavla Tigrida, a to nejen jménem – ve svých monolozích ho často zmiňuje a považuje ho za svého parťáka.

Tvůrci plánují vést kampaň do konce února, kdy je mezní termín pro podání přihlášek na střední školu. V případě úspěchu však nevylučují, že Pavlína bude nad školním děním kontemplovat dál, a možná se nakonec stane i součástí gymnaziálního folkloru. A první čísla ukazují, že CATalog budí ohlas – video si na YouTube pustilo už přes devět set lidí, na Instagramu dokonce přes tisíc. Pokud ještě nejste mezi nimi, určitě se mrkněte.

Související články


« zpět