Návštěva Světa techniky

30. 4. 2018

Ve středu 11. 4. 2018 se naše třída společně s paní profesorkou Drobíkovou zúčastnila dvou velice zajímavých, dobře připravených a zároveň zábavných přednášek ve Světě techniky v Dolních Vítkovicích. Byli jsme rozděleni do dvou skupin a postupně se zúčastnili programů s názvem Záhada jaderné elektrárny a Chemická pitva vody. Moji skupinku nejdříve čekal náročný úkol, a to dostat se ven z jaderné elektrárny, kde nastaly neočekávané potíže. Během tohoto hodinu a půl dlouhého programu jsme zjistili, co to vlastně je radioaktivita, a zkusili jsme si ji sami změřit. Poté jsme se naučili, jak taková jaderná elektrárna funguje, a nechyběla ani zábavná část, při které jsme si oblékli ochranné obleky. Po ukončení první části jsme se přesunuli do chemické laboratoře, kde nás čekal další úkol. Zde jsme zkoumali strukturu vody, takže každá skupinka podle jasného návodu zjišťovala, kolik dané látky se ve vzorku vody nachází. Pro všechny to byla nová zajímavá zkušenost a zároveň zábava.

Mně osobně se tento den velice líbil a zajímavá pro mě byla jak témata programů, tak jejich zpracování. Budu se těšit, že zase někdy na podobnou akci vyrazíme.

Karolína Brožová, 4.E

Související články


« zpět


Distanční výuka

COVID-rozvrh hodin tříd (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 1.E (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 2.E (PDF)

Z důvodu nulového zájmu ze strany žáků je pozastaven dovoz a odběr obědů. Po opětovném zavedení prezenční výuky bude provoz jídelny obnoven

Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

nová školní vlajka