Moje kariéra a Finanční gramotnost

2. 2. 2024

Reflexe workshopů pro maturanty

Přelom ledna a února byl pro vybrané studenty čtvrtého ročníku ve znamení projektových dnů. Ve středu si žáci 4.B a 4.E prošli školením s názvem Moje kariéra. Druhé pololetí započali přednáškou o Finanční gramotností.

Moje kariéra

V bloku Moje kariéra paní Alena a Irena vysvětlily studentům vše, co se týká výběrového řízení. Problematiku jim srozumitelně vysvětlily, a to hned z několika pohledů – profesionální personalistky, businesswoman a obyčejného člověka. Naučily je, co uvést do životopisu, jak správně využívat své komunikačních schopností a taky tzv. TNT techniku. Na závěr si většina zúčastněných prošla několika cvičebními příjímacími pohovory, které otestovaly jejich hbitost, umění přemýšlení na místě, ale také jejich sebevědomí. Vše probíhalo hladce, ve třídě vytvořily velmi příjemnou atmosféru, a tak si den užili všichni. Děkujeme dámám za jejich čas, a doufáme, že se s radostí vrátí i v budoucnu školit budoucí maturanty.

Finanční gramotnost

Ve čtvrtek na naše gymnázium zavítali manželé Kateřina a Martin Vévodovi. Pomocí prezentace prošli se studenty vše týkající se půjček, účtů, pojištění a i nákladů na budoucnost. Program však nebyl postavený pouze na výkladu a prezentaci. Zúčastněné čekala i práce ve skupinách, diskuse a pár her. Jednou z nejužitečnějších aktivit bylo tvoření osobních „vision boards.“ Jako úvodní úkol studentům zadali vytvořit koláž, která má reprezentovat jejich budoucí cíle a sny. Nakonec si všichni účastníci zahráli Kahoot, který obsahoval rekapitulaci nových znalostí, o symbolické ceny. Lektorům moc děkujeme za workshop a v budoucnu se na ně určitě gymnázium znovu obrátí s žádostí o další vzdělávací program.

Daniel Dudek, 4. B

Naše poděkování patří všem lektorkám a lektorům za velmi zajímavý a přínosný program. 

  • Moje kariéra – Mgr. Alena Danielová, Mgr. Irena Hluchníková
  • Finanční gramotnost – Mgr. Martin Vévoda, Bc. Kateřina Vévodová

« zpět