KOSTKY? KOSTKY! Aneb Spolužák ti řekne, odborník poradí

28. 6. 2019

KOuření – STres – KYberšikana

Studenti učí studenty… Díky celoročnímu projektu JGPT podporovanému Moravskoslezským krajem se mohlo téměř dvacet studentů vyškolit a stát se na rok učiteli – lektory. Dvacítka zájemců z 1. a 2. ročníku prošla školeními a besedami s odborníky. Pod vedením lektorky Hany Freiwaldové z organizace AZ HELP Ostrava si tito studenti pak dál připravovali semináře a workshopy pro své spolužáky. Odborníci, kteří své znalosti a vědomosti studentům nabídli, jsou renomovanými experty ve svých oborech. Rozdělili si témata, která napovídá samotný název projektu:

  • Kouření: MUDR. Patricie Popelková, Ph.D., plicní oddělení FNO;
  • Stres: doc. Dr. Ing. Jan Libich, vysokoškolský pedagog, VŠB-TUO a Univerzita v Melbourne;
  • Kyberšikana: PhDr. Roman Pačka (absolvent JGPT) a Mgr. Kateřina Hábová z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Velké poděkování patří organizaci AZ HELP v Ostravě, výborné lektorce Haně Freiwaldové a především všem zúčastněným studentům. Zejména Barboře Pohlové a Martinu Petrášovi, dále Zuzaně Gregorové, Zuzaně Soškové a Kateřině Kupcové ze třídy 2.B, Kláře Pačkové, Radce Řehulkové, Sofii Glacové a Zuzaně Nesrstové ze třídy 2.A, Evě Neuvirtové, Veronice Sajbotové, Vojtěchu Mazurovi, Vendule Szmékové a Barboře Kravčíkové ze třídy 1.B a Barboře Gaszczykové, Tereze Mihulové, Rafaele Prousali Karademitrou a Kateřině Valáškové ze třídy 1.C.

Cennou devizou je, že samotní studenti přišli s nápadem pokračovat v preventivních aktivitách určených spolužákům i v dalším školním roce.

Mgr. Lenka Žvaková

Související články


« zpět