KOSTKY jsou vrženy aneb Spolužák ti řekne, odborník poradí

2. 11. 2018

V letošním školním roce jsou tedy kostky vrženy. KOSTKY (KOuření, STres, KYberšikana) – to je název pro nový projekt naší školy. Jeho cílem je, aby vybrané projevy rizikového chování byly řešeny na úrovni žák – žák.

Co to znamená?

Skupina studentů z řad zájemců o tento projekt se během roku bude vzdělávat v preventivních aktivitách a v problematice, která souvisí s výše uvedenými rizikovými faktory. Třídy, ze kterých jsou vybraní žáci, se pak s nimi zúčastní doprovodných programů, například navštíví plicní oddělení ostravské nemocnice v rámci prevence kouření a zúčastní se odborně vedených workshopů na téma stres a kyberšikana.

Projekt je zajímavý tím, že žáci sami pomáhají žákům. Ti, kteří se od odborníků naučí něco o uvedené problematice, se zároveň dozvědí, jak své vědomosti předat svým vrstevníkům či jak jim pomoci. Všichni budují svou sebedůvěru, učí se být zodpovědní, solidární a také vstřícní a empatičtí. Jako pomáhající na druhou stranu získávají dovednost být otevření, učí se důvěře a také tomu, jak se nebát či neostýchat a říct si o pomoc, když ji potřebujeme.

Související články


« zpět