Geologická exkurze

12. 5. 2016

Výlet naší třídy na Landek byl ohromně zábavný. Nejdříve jsme se šli podívat do hornické šachty a hornického muzea, kde nám upovídaný průvodce s chutí vyprávěl o všech zajímavostech v dolech. Exkurze nám všem přiblížila, jak vypadal život horníka a také to, jaké nebezpečí v dolech hrozilo.

Potom jsme se vydali na túru kolem Landeku. Počasí nám sice moc nepřálo, ale přesto jsme vyrazili, vedeni paní profesorkou Markovou. O chvíli později se však zvedl vítr a déšť nás rozhodně nešetřil. Všichni byli brzy promočeni a třásli se zimou, toužíce po teplém čaji.

A tak jsme se rozhodli výlet si zkrátit – a to trochu záživnější cestou. Každý z nás se křečovitě chytal větví stromů a padal na zablácenou zemi příkrých svahů. Naštěstí nás paní profesorka Drobíková dokázala skvěle navigovat, tak jsme podle jejích rad přizpůsobili své těžiště, abychom zvládli gravitaci, a spolupráce třídy byla také na jedničku.

Přestože jsme byli unavení a nohy nás bolely, všichni jsme odcházeli s novým zážitkem a společnou vzpomínkou, která se jen tak ze zabláceného Landeku, bot a kalhot nevytratí!

Mája Kaletová

« zpět


Distanční výuka

COVID-rozvrh hodin tříd (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 1.E (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 2.E (PDF)

Z důvodu nulového zájmu ze strany žáků je pozastaven dovoz a odběr obědů. Po opětovném zavedení prezenční výuky bude provoz jídelny obnoven

Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

nová školní vlajka