Francouzský velvyslanec v ČR Stéphane Crouzat na našem gymnáziu

29. 6. 2024

Dne 21. června 2024 dopoledne navštívil francouzský velvyslanec Stéphane Crouzat Jazykové gymnázium Pavla Tigrida. Nejprve byl přivítán ředitelkou školy Ing. Monikou Kocháňovou za zvuků evropské hymny – Beethovenovy Ódy na radost – v podání Amálie Kacířové (zpěv) a Karolíny Sklarčíkové (klavír). Poté pan velvyslanec s paní ředitelkou diskutovali o rozvoji francouzského jazyka na lyceu a o současných i budoucích frankofonních projektech podporovaných týmem evropské sekce.

Pan velvyslanec měl příležitost setkat se s členy pedagogického sboru a diskutovat s nimi o špičkové výuce francouzského jazyka na lyceu. Dále hovořil se studenty evropské sekce o oběhovém hospodářství, jaderných elektrárnách, obnovitelných zdrojích energie, práci diplomata a českých sýrech. Zúčastnil se také zajímavé diskuse a vyprávěl o svých zkušenostech s výukou češtiny.

V neposlední řadě pan velvyslanec přijal pozvání na oběd do školní jídelny, aby ze zvědavosti zjistil, jak se vlastně žije středoškolákům a jaká je kuchyně v českých školách. Pro všechny to byl nezapomenutelný a výjimečný den!

Mgr. Anne-Christine Trochut

Související články


« zpět