Charitativní akce pro seniory

3. 6. 2022

Dne 19. 5. 2022 se naše škola podílela na charitativní akci pro klienty Domova pro seniory Čujkovova v Ostravě-Zábřehu s názvem Pohádková cesta neboli Cesta napříč generacemi. Hlavním cílem této události, které se účastnili senioři a děti z mateřských a základních škol, nebylo získání cen, ale především sjednocení a propojení generací.

Cela naše výpomoc začala přípravou 18. května v domově pro seniory, kde kluci stavěli kulisy, například perníkovou chaloupku, a děvčata pomáhala s balením odměn pro děti. Další den jsme se všichni sešli, abychom pomohli postavit událost na nohy. Někteří z nás měli za úkol doprovázet děti jejich pohádkovou cestou a ostatní pomáhali v kostýmech na stanovištích, kde ztvárnili pohádky jako jsou Sůl nad zlato, Popelka, Zlatovláska a jiné. Na všech stanovištích měly děti s pomocí doprovodu splnit několik úkolů, za které dostaly odměnu. V každé skupině bylo také několik seniorů, kteří dětem pomáhali a společně si vše užili. Po příchodu do cíle si všichni mohli dát zmrzlinu, nechat si našimi spolužačkami namalovat něco hezkého na obličej anebo hrát další hry. Po skončení programu studenti z Tigrida pomáhali s úklidem.

Celá událost byla povedená a bez zádrhelů. Za nás studenty mohu říct, že jsme si celou akci užili a byla pro nás velmi přínosná. Na této charitativní akci se podílela třída 5. E s pomocí Denisy Homové a Elisabeth Kováčové ze 3. B, Gabriely Plurové ze 4. E, Tobiáše Kypra, Tomáše Poppa a Jana Síkory z 2. A a Petry Machkové a Anny Vaškové z 2. E.

Denisa Mládková, 5. E

Související články


« zpět