Zastavme Putina! Obnovme mír!

25. 2. 2022

My, učitelé a žáci Jazykového gymnázia Pavla Tigrida v Ostravě, důrazně protestujeme proti válce, kterou na Ukrajině zahájil prezident Ruska Vladimír Putin, a voláme všechny, kteří stejně jako my nesouhlasí s násilným řešením konfliktů, aby se k naší výzvě připojili.

Odkaz Pavla Tigrida, patrona naší školy, nám velí stát vždy na straně práva, demokracie, svobody a tyto hodnoty hájit. Rozhodli jsme se proto podpořit finanční sbírku společnosti Člověk v tísni, která pomůže Ukrajincům ohroženým probíhající válkou. Zároveň Vás chceme inspirovat k zahájení informační kontaktní kampaně, ve které se společně pokusíme o našich postojích a obavách z násilí, vraždění a ničení informovat občany Ruské federace. Ti se mnohdy ke svobodným nezkresleným informacím dostávají jen obtížně. Napište proto prosím svým ruským známým, přátelům, kolegům či lidem, které si najdete na sociálních sítích o tom, co společně s Ukrajinci prožíváme, a pokuste se jim vysvětlit, že demokratický svět počínání prezidenta Putina vidí jako jednoznačnou neopodstatněnou agresi, která nemá v politice civilizované Evropy už dávno místo. Víme, že za současnou ruskou válečnou politikou stojí především Vladimir Putin, a vážíme si ruského umění, vědy a kulturního dědictví. Nikdy se nebudeme snižovat k dehonestaci někoho pouze na základě jeho národní příslušnosti.

Intenzivně pak vyzýváme všechny odpovědné politické činitele České republiky a EU, aby dostupnými prostředky co nejrychleji přispěchali Ukrajině na pomoc!

Zastavme Putina! Obnovme mír!

« zpět