Výstava v DOV zahájila náš projekt o Komenském

13. 4. 2023

Hejtman MSK Ivo Vondrák a náměstkyně primátora města Ostravy Andrea Hoffmannová slavnostně zahájili výstavu Orbis Pictus Play v Dolní oblasti Vítkovice. Je to první akce našeho školního projektu o Komenském.

Za účasti našich pedagogů, žáků II. ročníku a několika televizních štábů a novinářů z různých médií proběhlo 12. 4. 2023 slavnostní zahájení výstavy Orbis Pictus Play. Koncept expozice vytvořili manželé Waldovi a na konkrétní instalaci v prostředí ostravských Vítkovic dohlédl mezinárodně uznávaný výtvarník, spisovatel, hudebník a performer Petr Nikl. S úvodním slovem vystoupila paní ředitelka Monika Kocháňová, poděkovala partnerům akce (DOV, Educa24 agency), kraji a městu (hejtman MSK a náměstkyně primátora poskytli projektu záštity), sponzorům (Veolia a.s.) a vysvětlila podstatu celého projektu.

Ten spočívá v popularizaci Komenského myšlenek formou různých aktivit, přičemž výstava je pouze jednou z nich. V této chvíli ale poutá pozornost nejvíce, zejména u ostravské veřejnosti, rodičů a dětí, neboť slouží k rozvoji kreativity, hře a spontánnímu objevování vlastních tvůrčích schopností. Všechny exponáty jsou interaktivní a je vyžadováno, aby se jich návštěvníci dotýkali a zkoušeli, co se s nimi dá dělat, jak zní, kam a proč svítí, jaká optická "kouzla" nabízejí. 

Další část projektu je zaměřena na učitele ZŠ a SŠ. Připravili jsme pro ně dvoudenní konferenci s workshopy, ve kterých získají spoustu rad a inspirací jak zajímavě vyučovat prostřednictvím her. A nepůjde jen o hry ve třídě, ale také o aktivity spojené se vzdělávacími počítačovými hrami, umělou inteligencí apod. Na kolegy z celé ČR se těšíme 9. a 10. května také v prostředí Dolní oblasti Vítkovice, kde si nápady na moderní výuku mohou hned vyzkoušet.

Máte-li chuť vědět více, čtěte dál na našem webu, případně se podívejte na některou z reportáží.

« zpět