Víte, kdo na naší škole nejlépe konverzuje v angličtině?

1. 2. 2016

K tradičním lednovým událostem na našem gymnáziu patří bezesporu druhé kolo olympiády v anglickém jazyce. Ani v letošním roce tomu nebylo jinak. Z padesáti studentů, kteří se v prosinci zúčastnili prvního kola, postoupilo na základě poslechu deset nejlepších do finále. To se konalo ve středu 27. ledna 2016. V odpoledních hodinách jsme soutěžící potrápili dvěma úkoly. V jedné komisi museli soutěžící popsat dva obrázky a diskutovali o fotografii. V druhé komisi prezentovali jedno z témat, které si měli připravit předem. Třetí komise se věnovala pouze kategorii II. B. Úkoly zde byly obdobné.

Komise ve složení Mgr. Eva Šalková, Mgr. Nataša Papežová, Mgr. Petra Štěpánová, Mgr. Daniela Bazalová, Mgr. Zuzana Włodowska a John Walker, B.A. (Hons), B.A., B.Ed., rozhodla o výsledném umístění takto:

kategorie III. A (1.–3. ročník čtyřletého studia a 3.–5. ročník šestiletého studia)

1. Zuzana Ehrlichová, 3. A
2. Tereza Oravová, 3. A

kategorie II. B (studenti 1. a 2. ročníku šestiletého studia)

1. Irena Zvárová, 2. E
2. Kateřina Odnogová, 2. E

Všichni soutěžící předvedli skvělé výkony, za které jim osobně poděkovala ředitelka školy, Mgr. Zdeňka Průšová. Ta jim rovněž předala sladké ceny, které do soutěže věnovalo Sdružení rodičů a přátel gymnázia. Děkuji SRPG za sladké ceny a kolegyním a kolegovi za práci v komisích.

Okresní kolo, ve kterém nás budou výherkyně reprezentovat, se koná již 2. února 2016 ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici.

Na shledanou už za rok!

Mgr. Simona Brothánková, organizátorka soutěže a fotografka

« zpět