Třídní výlet do Prahy

13. 11. 2017

Den 1

Výlet začal 16. října ráno, celá třída jsme se na něj už dlouho těšili. Čekala nás cesta do Prahy a v Praze uložení zavazadel v hotelu. Následně jsme zavítali do Židovského města, kterým nás provázela paní průvodkyně. Prohlídka byla zajímavá a poučná. Odpoledne jsme se přemístili na Staroměstské náměstí a prohlédli jsme si centrum Prahy. Večer jsme absolvovali náročnou procházku na Vítkov, kde nás kromě jezdecké sochy zaujal i neuvěřitelný výhled na noční Prahu.

Den 2

Hned z rána jsme se vypravili na prohlídku Pražského hradu a také jsme se prošli Zlatou uličkou. Dopoledne jsme navštívili kostel sv. Mikuláše a prošli celou Kampu. Po obědě jsme se vydali do Národního technického muzea, kde jsme měli možnost zhlédnout několik výstav a tisíce exponátů.
Večer jsme se třídou navštívili Stavovské divadlo, jedno z nejstarších evropských divadel, jehož repertoár tvoří opery, činohry anebo balet. Představení, na které jsme šli, se jmenovalo „Jako břitva“. V této činohře, která byla režírována Lenkou Lagronovou, jsme sledovali úryvky ze života slavné spisovatelky Boženy Němcové. Představení nás zaujalo už od úvodní mužské debaty o potřebnosti české ženy-spisovatelky. Inscenace byla doprovázena živou hudbou Jiřího Kudláče v podání houslisty Jakuba Konvalinky, který se zapojil i do samotného děje. Mezi herci jsme mohli najít Magdalenu Borovou jako Boženu, Lucii Žáčkovou jako Johanu a Davida Prachaře jako Němce. Divadelní představení se nám líbilo, ačkoliv bylo velmi složité ho pochopit.

Den 3

18. říjen byl posledním dnem výletu. Počasí nám už bohužel tolik nepřálo. Metrem jsme se svezli až na Vyšehrad a prošli jsme jeho zajímavá místa včetně hřbitova se Slavínem. Mezi poslední zastávky patřil slavný chrám sv. Cyrila a Metoděje, Tančící dům a Národní divadlo.

Aneta Juchelková, Sára Vartová, Donna Nabielcová

« zpět