Talent roku

11. 6. 2023

Naše bývalá studentka, Emilie Jana Pinterová, získala titul Talent roku udělovaný městem Ostrava vysokoškolákům, kteří vynikají svými studijními, vědeckými a společensky prospěšnými aktivitami.

Takto popisuje Emilie své dosavadní úspěchy: „Vzhledem k mému zájmu o studium jazyků, jsem se přihlásila do šestiletého programu zaměřeného na výuku francouzského jazyka na Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida. Po úspěšném výběrovém řízení, jsem získala možnost studovat na dijonském Lycée Carnot, kde jsem složila dvojitou česko-francouzskou maturitu. Rozhodla jsem se pokračovat ve studiu na Pařížském institutu politických věd, známém také jako Sciences Po Paris, z důvodu mezinárodního zaměření a silného důrazu na humanitní a sociální vědy této univerzity.

Na Sciences Po jsem se stala prezidentkou asociace HeForShe Sciences Po, která spadá pod OSN. Tato asociace se zabývá začleněním mužů do boje za rovnoprávnost pohlaví. Kromě toho jsem také vedoucí oddělení Mladých Evropanů na univerzitním kampusu, kde jsem organizovala simulaci zasedání Evropského parlamentu. Momentálně mám stáž v advokátní kanceláři Pierstone v Praze.“

Držíme Emilii palce, aby jí vyšel i plán na příští rok – výměnný pobyt na univerzitě Bocconi v Miláně, kde bude studovat právo a ekonomii.

« zpět