Projekt The Active Citizenship

24. 6. 2015

Ve dnech 11. 5. – 18. 5. 2015 jsem měla příležitost zúčastnit se projektu The Active Citizenship, na který jsem byla vybrána na základě motivačního dopisu, který zahrnoval moje uplynulé aktivity v Ostravě a také mou motivaci k účasti na tomto projektu.

Samotná akce se konala v irském Castlebaldwinu, poblíž Sliga. Jednalo se projekt, který měl všechny účastníky (konkrétně dva z Itálie, dva z Holandska, šest z Rumunska, šest z Irska, čtyři z České republiky, jednoho z Polska a jednoho z Nigérie) seznámit s tím, jak být aktivním občanem – tedy neschovávat se před problémy a být aktivní.

Každý den od devíti hodin ráno do devatenácti hodin (s přestávkou na oběd), jsme nasávali spoustu nových informací ve formě různých workshopů, přednášek a her, které se nejčastěji zabývaly globálními problémy. Mne osobně nejvíce oslovil workshop o problémech, které se týkaly plýtvání vodou, nebo přednáška o hladomoru ve světě.

Tento projekt mne velmi obohatil. Za celý týden jsem načerpala spoustu nových (někdy i šokujících) informací týkajících se nejrůznější světové problematiky. Potkala jsem spoustu zajímavých lidí, kteří mě nejen inspirovali, ale hlavně motivovali k tomu, jak být lepším člověkem. A v neposlední řadě jsem měla možnost poznat úžasné Irsko!

Ráda bych tímto také poděkovala paní ředitelce Zdeňce Průšové, která mi, i přes mou zvýšenou absenci, umožnila se projektu The Active Citizenship zúčastnit. Děkuji!

Zuzana Hudcová, 4. E

« zpět