Poezie železa – vernisáž je tady!

26. 3. 2023

Slavnostní ocenění vítezů mezinárodní výtvarné soutěže Poezie železa a vernisáž vybraných děl proběhne ve čtvrtek 31. 3. 2023 ve foyer naší školy. Jste srdečně zváni na prohlídku.

Letošní ročník, který je tradičně spojen s oslavami Dne frankofonie, organizátoři věnovali stému výročí úmrtí Gustava Eiffela. Básník ocelových konstrukcí, specifických technik, ornamentů a tvarů je ve veřejném prostoru zastoupen stavbami (často umístěnými v těch nejkrásnějších historických lokalitách), které stále budí zájem a inspirují. Přesvědčte se o tom s námi a přijďte se podívat na úžasné malby, kresby a grafiky, které vytvořilo více než 2000 žáků ze 47 škol! Porota ve složení Mgr. Tereza Šimonková (Jazykové gymnázium Pavla Tigrida), Mgr. Alena Gliwitzká, Mgr. Adéla Trusinská (Wichterlovo gymnázium) a Mgr. Milan Cieslar, PhD., (vedoucí katedry výtvarné výchovy PdF OU) udělala drobný předvýběr za vás, takže z těch tisícovek prací do virtuální galerie na našem webu postoupilo 234 a kolem 150 nejpovedenějších pak vystavíme ve foyer školy, kde se s nimi může až do 31. 5. 2023 seznámit i veřejnost.

Mezi vítězi najdete i tři naše skvělé výtvarnice. Jsou to: Jana Mlčochová / Plakát, Iveta Pustelníková / Portrét a Jolana Vlniešková / Detail nádraží v Santiagu v Chile. Gratulujeme!

 

Vernisáž vystavených prací proběhne 30. 3. 2023 v 10:00 hod. za účasti oceněných autorů, poroty a hostů z Alliance française, videopozdrav přislíbil také velvyslanec Francie v ČR pan J. E. Alexis Dutertre. Kdo má volnou hodinu, může se přijít podívat. Kdo se učí, najde záznam na školním webu...

Děkujeme všem, kteří jste našli odvahu, chuť, energii a nechali se tvorbou Gustave Eiffela umělecky inspirovat.

A děkujeme také těm, kteří vás ve vašem úsilí podpořili a přispěli na bezva ceny pro vítěze... Díky městským obvodům Mariánské Hory a Radvanice a Bartovice.

« zpět