Ohlédnutí za nedávnými akcemi španělské sekce

15. 2. 2016

Na konci ledna proběhl na naší škole už 4. ročník Maratonu španělských filmů, určený pro studenty španělštiny 3. a 4. ročníku. Tentokrát byl maraton zaměřený na nejznámějšího španělského režiséra Pedra Almodóvara, jehož filmy jsou známé především kontroverzními tématy. Studenti viděli nejprve snímek Las mujeres al borde de un ataque de nervios (Ženy na pokraji nervového zhroucení) z roku 1988, který byl ve stejném roce nominován na Oskara, dále La piel que hábito (Kůže, kterou nosím, 2011) s Antoniem Banderasem v hlavní roli a nakonec Volver (2006), kde hlavní roli ztvárnila Penelope Cruz.

Ve čtvrtek 4.2.2016 se rovněž studenti 3. a 4. ročníku zúčastnili besedy o možnostech brigády ve Španělsku. Svoje pracovní zkušenosti ze Španělska jim přišla prezentovat absolventka našeho gymnázia Michaela Popelková, která strávila prázdniny v kempu nedaleko Tarragony.

« zpět


Distanční výuka

COVID-rozvrh hodin tříd (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 1.E (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 2.E (PDF)

Z důvodu nulového zájmu ze strany žáků je pozastaven dovoz a odběr obědů. Po opětovném zavedení prezenční výuky bude provoz jídelny obnoven

Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

nová školní vlajka