Na světě nejsi sám

17. 5. 2021

Tak znělo zadání výtvarné soutěže zaměřené na problematiku lidských práv, kterou u příležitosti 100. výročí založení Knihovny města Ostravy pořádalo její oddělení American Corner. V masivní konkurenci 154 účastníků se naši žáci skvěle prosadili. Absolutní vítězkou se v kategorii A (ZŠ a nižší ročníky SŠ) stala Su Xi a 3. místem ve stejné kategorii byla oceněna Sofie Kuchařová. Obě výtvarnice jsou ze 2. E třídy, ze které pochází i dalších 5 úspěšných soutěžících.

Naši starší studenti opanovali virtuální galerii, kam se jich se svými díly nominovalo 16, v obou kategoriích tak celkem 23! Online výstavu pořadatelé pojali skutečně velkoryse. Virtuální návštěvník může pohodlně procházet galerií a detailně se dívat na všechna oceněná díla, podobně jako ve skutečných profesionálních online prezentacích. Skvělým úspěchem je také instalace věnovaná Adéle Kötelešové z 1. A. Ve virtuální galerii ji porota poskytla celou jednu místnost. Prohlédněte si její fotografickou kampaň „Neboj se a promluv“, která je zaměřena proti domácímu násilí. Třeba vás i na dálku navzdory jaru trochu zamrazí.

Nepotřebujete nic víc, než chvilku času u monitoru… Prosím, vstupte. Galerie Knihovny města Ostravy má pro vás virtuálně otevřeno.

« zpět