Buďme v obraze

3. 3. 2022

Současná válečná a politická situace klade vysoké nároky na každého z nás. Sledujeme média, posloucháme analýzy, snažíme se v rusko-ukrajinském konfliktu nějak zorientovat. Třeba nám k tomu pomůže politický geograf prof. Vladimír Baar z Ostravské univerzity nebo válečný zpravodaj České televize Andreas Papadopulos.

Abychom si mohli některé otázky společně položit, sejdeme se v pondělí 7. 3. 2022 v 8:00 v DK Poklad. Nejdříve si vyslechneme krátké resumé rusko-ukrajinských vztahů a specifik regionu východní Evropy, tak jak je vidí Vladimír Baar, jenž se na problematiku moderních dějin Ruska specializuje. Po krátké diskusi se pak prostřednictvím online vstupu spojíme s redaktorem České televize Andreasem Papadopulosem, který v posledním týdnu intenzivně mapuje rusko-ukrajinský konflikt přímo v terénu. Novinářský pohled, osobní svědectví a komentář k aktuální situaci může mnohým poskytnout informace, které nám pro orientaci v událostech chybějí. Akci ukončíme online pozdravem dalším školám, které se pondělního debatování účastnily na dálku, případně se svými studenty uspořádaly podobná setkání.

Partnerem společného středoškolského setkání a autorem myšlenky vzájemné podpory škol jsou studenti Obchodní akademie v Ostravě-Mariánských horách, se kterými se v rámci akce krátce online spojíme.

« zpět