3e édition de nos soirées bretonnes à l’Alliance française d’Ostrava

19. 12. 2017

Pour la 3e année consécutive, 7 élèves du Lycée Pavel Tigrid sont partis en Bretagne en stage professionnel dans le domaine du tourisme et de l’hôtellerie pendant 3 mois environ, entre juin et août.

A leur retour, ils ont élaboré des présentations sur leur travail et leurs voyages dans le Morbihan et les environs.

Dans le cadre de l’Automne français à Ostrava, le jeudi 19 octobre au soir, Jana, Míša, David, Alena, Iva, Tereza ont présenté au public de l’Alliance française leurs stages, leurs voyages et ont partagé avec eux leurs impressions et leurs souvenirs de Bretagne.

Comme d’habitude, ils ont été fantastiques!

Félicitations et un grand merci!

Un grand merci revient à la Région Moravie du Nord et Silésie qui coopère avec le Lycée Pavel Tigrid et soutient notre projet à l’aide d’une subvention versée aux participants.

Anne-Christine Trochut

Bretaňský večer ve Francouzské alianci Ostrava – již potřetí v režii našich studentů

Již třetím rokem naše gymnázium vyslalo do Bretaně ve Francii sedm svých nadšených studentů francouzštiny, kteří zde měli možnost po dobu přibližně tří měsíců, v době od června do srpna, absolvovat přínosnou a nezapomenutelnou stáž v oblasti turistického ruchu a hotelnictví.

Po svém návratu studenti svědomitě vypracovali přínosné a zajímavé prezentace přibližující pracovní charakter jejich pobytu a formou přednášky s nimi seznámili mladší kamarády studující francouzštinu. Dále také informovali o svých cestách po fascinující oblasti Bretaně „Le Morbihan“ a jejím okolí.

Máme tu čest konstatovat, že tato stáž, která se již na naší škole stala tradicí, představuje pro studenty nejen obrovskou zkušenost pracovní, ale především jazykovou.

V rámci festivalu Francouzský podzim, který každoročně organizuje ostravská Francouzská aliance, naši studenti stejně jako ve dvou předešlých letech vystoupili se svými prezentacemi. Dne 19. října se podělili s širší veřejností o své zážitky a zkušenosti z krásné Bretaně a podali také svědectví o dynamice francouzské sekce svého gymnázia.

Závěrem nezbývá než Janě, Míši, Davidovi, Aleně, Ivě a Tereze pogratulovat a poděkovat jim za krásný večer a za to, jak byli úžasní…

Velký dík patří také Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje, který spolupracuje s Jazykovým gymnáziem Pavla Tigrida a podporuje náš projekt pomocí subvence adresované účastníkům stáže.

Překlad do češtiny: Mgr. Klára Habboudji

« zpět